WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım

Bilgi! Bu konu hakkında S.S.S Kütüphanesi: http://s.n-xy.com/cj

Dikkat bu konu güncelliğini yitirmiştir bu yöntem ile şifre kırmak çok uzun sürmektedir. Yeni bir video paylaşana kadar http://s.n-xy.com/8r adresindeki konuyu dikkate alınız.

Bilgi! Aşağıdaki konu uzmanlık ve sabır gerektiriyor. Hızlı bir çözüm denemesi için güncel yazımı okuyabilirsiniz: Buyrun: http://s.n-xy.com/8r

Başlamadan önce bir dipnot daha: Bu yöntem ile kırmaya çalıştığınız modemin şifresi rakamlardan oluşuyorsa başarı oranınız %99’dur, diğer türlü şifrenin kırılması çok uzun zaman alabilir.

Wireless şifresi kırmak zorlukları olduğu kadar birazcıkta karmaşık bir iştir ama merak etmeyin bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda Windows’ta wireless şifre kırma konusunda uzman olacaksınız. İnternette bir çok yöntem mevcut olsada genelde BackTrack Linux üzerinde kırma yöntemini anlatırlar. Ancak şu anda ben sizin cep telefonunuzdaki kısıtlı internetinizi kullandığınızı varsayıyorum ve BackTrack gibi 3 GB boyutunda bir download yapamayacağınızı düşünmekteyim. Belkide bu sayfayı ziyaret etme sebebiniz internet faturanızı ödeyememiş durumda olmanızda olabilir :)

Neyse biz lafı çok uzatmadan işimize başlayalım. Öncelikle bazı programlara ihtiyacınız olacak ilk işiniz CommView for WiFi programını bilgisayarınıza indirmek.

CommView for WiFi : Resmi Sitesi Üzerinden İndirin. (Dikkat!!! Önce sağ taraftaki önemli duyuruyu okuyunuz)
CommView for WiFi : Benim Sunucumdan İndirin. (Play butonu gelmezse veya açılmazsa resmi sitesinden güncel sürümünü indiriniz)

CommView for WiFi

CommView for WiFi yazılımı indirip kurduktan sonra bir kaç tane ayarı kontrol etmeniz gerekmektedir. Öncelikle Settings -> Options menüsü aşağıdaki gibi olmalıdır. Lütfen seçili kutucukların resimdeki gibi ayarlanmış olmasına dikkat ediniz.

CommView for WiFi Options

 

Daha sonra Rules menüsünde Capture Data Packets ve Ignore Beacons işaretli hale getirilmelidir. Bu seçenekler sizin sadece data paketlerine odaklanmanızı sağlayacaktır. Çünkü WPA/WPA2/WEB şifreleri yani Handshake dosyaları data paketleri içerisinde olacak :)

CommView for WiFi Rules

 

Bir diğer ayarımız ise Logging ayarlarıdır ki bu ayarda ciddi önem arz eder.
Logging üzerinde Auto-saving açık olmalıdır.
Maximum directory size, MBytes: 200
Average log file size, MBytes: 5
olacak şekilde ayarlayın ve
Save logs to için bir hedef klasör belirleyin ki loglarımızda burada biriksin.

CommView for WiFi Logging

 

Bir diğer ayarımız ise Memory Usage yine Options menüsünden ulaşabileceğimiz bu ayarda ise:
Maximum packets in buffer: 20000
Maximum lines in Latest IP Connections: 200
şeklinde olmalı ve ayrıca Less RAM seçeneği sona dayanmalıdır.

CommView for WiFi Memory Usage

 

Şimdi ise sıra geldi artık programımızı çalıştırmaya. Yazılımın sol üst köşesindeki Start capture butonuna (Play işaretine) basıyoruz ve karşımıza Scanner ekranı çıkıyor, bu ekranda 2 sekme var bunlardan birincisi Scanning sekmesi diğeri ise Options sekmesi şimdilik options hakkında bilmeniz gereken şey tarama yapacağımız kanalları seçmemize yaradığıdır. İsterseniz Options sekmesini inceleyebilirsiniz. Scan 802.11/b/g/n channels alanında bulunan rakamlar Wifi yayını yapılan kanal numarasını temsil etmektedir isterseniz hepsini işaretleyebilirsiniz kanalların. (Bende tüm kanallar işaretli)

Neyse bizim işimiz Scanning sekmesi ile oraya geri döndüğümüzde büyük bir buton görüyoruz ismi Start Scanning bu butona tıkladığımızda seçili kanalları gezerek etraftaki Modem v.s. gibi Wireless yayını yapan tüm cihazları taramaya başlar ve tüm cihazları listeler siz hedef almak istediğiniz cihazı tıklayıp. Capture tuşuna basacaksınız.

CommView for WiFi Scanner

Evet şu anda şov başladı ve Nodes sekmesinde listelenen Wireless ağlarını ve Packets sekmesinde ise toplanan dataları göreceksiniz. Packets sekmesinde toplam ne kadar data biriktiğini görebilirsiniz. Siz orada yaklaşık 5000 ve üzeri data toplamalısınız ben 250.000 adet paket toplamıştım ilk Handshake dosyalarımı yakalamak için. Paketleri topladıktan sonra programı kapatın ve az önce anlattığım ve yerini unutmayın dediğim Auto-save yapılan klasöre gidin (Dosyalarınızın otomatik olarak oraya loglandığını göreceksiniz.)

SIRA GELDİ İKİNCİ AŞAMAYA :)
Şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu programın ismi EWSA ancak bu program ücretlidir ve resmi sitesi şu bağlantıda: http://s.n-xy.com/h
Programın ilaçlı versiyonu internette mevcut isterseniz arayıp bulabilirsiniz ama gerek yok çünkü ben sizin için aradım ve buldum ayrıca sunucumuda upload ettim :)
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) İlaçlı İndirhttp://s.n-xy.com/j

EWSA yazılımını kurduktan sonra Auto-save klasörünüzdeki dosyaları kontrol edeceğiz Handshake yakalamışmıyız diye.
EWSA yazılımı açalım ve Import Data butonunundan Import CommView Log seçeneğini seçelim Auto-save yaptığımız klasörü bulup logları kontrol edelim eğer:
“No handshakes have been found in the given file” diye uyarı verirse herhangi bir şifre içeren paket yakalayamamışız demektir. Yani CommView for WiFi ile aramaya devam edeceğiz Auto-save klasöründe biriken tüm logları bu programla kontrol ediniz. Eğer şifre içeren bir paket yakalarsanız bu hatayı vermeyecektir.

Şİfre içeren bir paket yakaladığınızı varsayarak devam ediyorum şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu son program bu arada :) belki… :D

Sıradaki programımızın ismi Aircrack-Ng ücretsiz bir yazılımdır.
Aircrack-Ng Resmi Sitesinden İndir: http://s.n-xy.com/k
Aircrack-Ng
N-XY Sunucularından İndir: http://s.n-xy.com/n

Aircrack-Ng yazılımını indirdiğinizde bin klasörünün içindeki “aircrack-ng.exe” çift tıklayın daha sonra “Aircrack-ng GUI.exe” dosyasına çift tıklayın karşımıza şu ekran gelecek:

Aircrack-ng GUI

Şimdi bu programıda açtıktan sonra Auto-save klasörüne gidin ve ordaki şifre tespiti yaptığınız dosyaları (Handshake olan dosyaları) açın. Tekrar CommView for WiFi programı açılacak ve kayıt edilen paketleri ayrı bir pencerede gösterecektir (Log Viewer Penceresi). Siz bu paketleri farklı kaydedeceksiniz.

File -> Export Logs -> Wireshark/Tcpdump Format

Bu yolu takip ederek, dosyanızı isim.CAP şeklinde masaüstüne yada istediğiniz bir yere farklı kaydedin. Daha sonra Aircrack-ng GUI programından “Choose…” seçeneği ile .CAP dosyanızı açın.
WPA/WPA2 şifresi kıracağımız için WPA yı seçin daha sonra size Wordlist dosyası soracaktır. Umarım bir wordlistiniz vardır. (Eğer yoksa şu yazımı kontrol edersiniz: http://s.n-xy.com/p )
wordlist.txt dosyamizida burdan gösteriyoruz.

Altta Advanced options var eğer Launch dediğinizde hata alırsanız. Advanced options seçeneğine tıklayın ve altta açılan:

Specify ESSID: (Hedef Modemin İsmi)
Specify BSSID: (Hedef Modemin Mac Numarası)

Bilgilerini girmeniz gerekir daha sonra Launch dediğiniz karşınıza şu ekran çıkar ve tarama yapmaya başlar. Tarama işlemi uzun sürebilir ancak sonunda Key Found uyarısını görürsünüz ve tüm bu zahmete değdiğini farkedersiniz :)

aircrack-ng Key Found

Eveeeeeeeeeettttttt… 2 saat uğraştım ve bu işi sizlere detaylı bir şekilde anlattım. Ancak yinede takıldığınız yerler olabilir. Bunun için hiç çekinmeden yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Ayrıca burda verdiğim tüm bağlantılar için antivirüslerinizi kapatmanıza gerek yok hatta benim yanılma ihtimalime karşı 2 kere taratabilirsiniz :) Bir şeyler anlatabildiysem ne mutlu bana sorularınızı bekliyorum…

Dikkat yorum yazmadan önce bu sayfayı okuyunuzhttp://s.n-xy.com/cj

Aşağıdaki video tarafımca çekilmiş olup konunun tam detaylı anlatımını içerir 37 dakikalık bir videodur konu ile ilgili olarak işlemleri tamamlayamazsanız. Aşağıdaki video size fazlası ile yardımcı olacaktır.

Bu videoyu şu adresten indirebilirsiniz: http://netload.in/datei9SgjmKSyxl.htm
WPA Şifre Kırma
WPA 2 Şifre Kırma
Wireless Şifre Kırma
Wifi Şifre Kırma
CommView for WiFi ile Şifre Kırma
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) ile şifre kırma
Aircrack-Ng ile şifre kırma

“WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım” için 2.043 yorum

 1. hocam iyi çalışmalar ben comwiew 7.1 indirdim diğer versiyonlarında windows 8 de wifi adapter hatası veriyor program ilişkilendirilmiyor adapter ile . fakat arama yaptıgımda bir sürü wifi cıkıyor ben bir tane üzerinde çalışma yapamıyorum bütün paketleri kaydediyor program

 2. bn wifi şifre kırıcı istiyorum
  bna bi wifi krııcı söylermisin ne olur söyle wifi kırak hepsini çok para qetirek

 3. hocam kolay gelsin benim işletim sistemim win 8.1 ve commwiew 7.1 sadece çalısıyor sizin versiyon çalışmıyor wifi adapter uyumu saglamıyor ve bu program biraz daha değişik capture tuşu yok bütün hepsini tek sayfada görüyorum yardım ederseniz sevinirim

 4. wordlist.txt dosyasında girilen tahmini şifreler yeterli değilse ne olacak ? yani diyelim ki anlamsız bir şifre var , bu şifreyi bulamayacağız o zaman ? wordlist in mantığı nedir ?

 5. 4.5 ghz overclock lu amd fx 8320 ile ortalama 6000 k/s de 3 saatir çalışıyor ama henüz bi sonuç yok.. bu işlerin %100 bir garantisi de yok olasılık miktarı çok fazla

 6. bayramınız mubarek olsun arkadaşlar tawsiyem fiber interneti olanlar sınırsızlar şifresiz açsınlar lütfen millet az kullanacagı internet için eve internet bağlanmasın

  BEN; commview programının bütün ayarlarını yaptım ama en son start capture sol taraftaki sekme sönük gözüküyor ne yapmam gerekiyor hangi prg yi kullanmam lazım yardım lütfen ben alfa awus036 nhr modeli usb adepter kullanıyorum prg görmüyormu yoksa _? cok deneme yaptım olmadı windows da çalıştırdım findows confikte çalıştı program yine çalışmıyor start capture yine sönük ben şifreyi aliyorum kendim benzinlikten ama yine degiştiriyorlar bu yöntemle yapmalıyım başka ağlarda var yardım için şimdiden teşekür .

 7. Abi yazlıktaydım internetim yoktu senin yazını okudum sonra sabah koyuyodum akşama kadar packets indiriyodu 1.gün olmadı 2.olmadı ama 3. gün oldu valla çok sağolasın abi
  allah razı olsun

 8. CAPTURE dedikten sonra mavi yazılardan çok kırmızı yazılar çıkıyor bunun bi yan etkisi var mıdır?

 9. Program lisans hatası veriyor ve kapanıyor.2-3 format evvel kurup kullanmıştım programı ama tekrar deneme sürümünü kullanmama izin vermiyor.Commviewforwifi 6.0 ı nasıl full yapacağız.7.0 ve üstünü kurduğumda da 6.0 da algıladığı n-2230 u görmüyor.Bu yüzden de start tuşu gelmiyor ne yapmalıyım bu sorunu çözmek için ?

 10. benim wifi şifrem WPA / WPA2 güvenlikli 12 haneli noktalama işaretleri, sayı, büyük ve küçük harflerden oluşan bir şifre kırılması mümkünmüdür acaba? akk çok hızlı bitti de şüpheleniyorum o yüzden.

 11. Abicim şimdi handshake şu dimi biz patc dosyalarını indidirken hedef modeme birisi bağlanıyor bağlandığı sırasa şifreyide gönderiyor bu handshake dosyası oluşturuyor

 12. Videoda anlattığınız free wordist generator programını nette bulamadım.Linkler kırık cikiyo.Programı nerden yükleyebilirim.

 13. Videoda olan herşeyi yapıyorum ama en son siyah ekran üzerinde şöyle bi hata veriyo.. Quitting airtcrack- ng… C:Users/emre/desktop/airtcrack -ng-1-1win/aircrack-ng-1.1-win/bin

 14. notebookdan kırmaya uğraştım. fakat commview for wifi programında start stop tıkları çalışmıyor. sebebi programla uyumsuz wireless donanımına sahip olmak olabilir mi. benim wireless donanımım intel. yazılımı da güncel. acaba bunu düzeltmenin bir yolu var mı. commview programına yama atsak wireless donanımını tanımaz mı . yardım ederseniz sevinirim

 15. Anlatımınız sayesinde ben de 6 saatlik dinleme ve 8 denemeden sonra bir komşumun wifisine sızdım. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.