WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım

Bilgi! Bu konu hakkında S.S.S Kütüphanesi: http://s.n-xy.com/cj

Dikkat bu konu güncelliğini yitirmiştir bu yöntem ile şifre kırmak çok uzun sürmektedir. Yeni bir video paylaşana kadar http://s.n-xy.com/8r adresindeki konuyu dikkate alınız.

Bilgi! Aşağıdaki konu uzmanlık ve sabır gerektiriyor. Hızlı bir çözüm denemesi için güncel yazımı okuyabilirsiniz: Buyrun: http://s.n-xy.com/8r

Başlamadan önce bir dipnot daha: Bu yöntem ile kırmaya çalıştığınız modemin şifresi rakamlardan oluşuyorsa başarı oranınız %99’dur, diğer türlü şifrenin kırılması çok uzun zaman alabilir.

Wireless şifresi kırmak zorlukları olduğu kadar birazcıkta karmaşık bir iştir ama merak etmeyin bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda Windows’ta wireless şifre kırma konusunda uzman olacaksınız. İnternette bir çok yöntem mevcut olsada genelde BackTrack Linux üzerinde kırma yöntemini anlatırlar. Ancak şu anda ben sizin cep telefonunuzdaki kısıtlı internetinizi kullandığınızı varsayıyorum ve BackTrack gibi 3 GB boyutunda bir download yapamayacağınızı düşünmekteyim. Belkide bu sayfayı ziyaret etme sebebiniz internet faturanızı ödeyememiş durumda olmanızda olabilir :)

Neyse biz lafı çok uzatmadan işimize başlayalım. Öncelikle bazı programlara ihtiyacınız olacak ilk işiniz CommView for WiFi programını bilgisayarınıza indirmek.

CommView for WiFi : Resmi Sitesi Üzerinden İndirin. (Dikkat!!! Önce sağ taraftaki önemli duyuruyu okuyunuz)
CommView for WiFi : Benim Sunucumdan İndirin. (Play butonu gelmezse veya açılmazsa resmi sitesinden güncel sürümünü indiriniz)

CommView for WiFi

CommView for WiFi yazılımı indirip kurduktan sonra bir kaç tane ayarı kontrol etmeniz gerekmektedir. Öncelikle Settings -> Options menüsü aşağıdaki gibi olmalıdır. Lütfen seçili kutucukların resimdeki gibi ayarlanmış olmasına dikkat ediniz.

CommView for WiFi Options

 

Daha sonra Rules menüsünde Capture Data Packets ve Ignore Beacons işaretli hale getirilmelidir. Bu seçenekler sizin sadece data paketlerine odaklanmanızı sağlayacaktır. Çünkü WPA/WPA2/WEB şifreleri yani Handshake dosyaları data paketleri içerisinde olacak :)

CommView for WiFi Rules

 

Bir diğer ayarımız ise Logging ayarlarıdır ki bu ayarda ciddi önem arz eder.
Logging üzerinde Auto-saving açık olmalıdır.
Maximum directory size, MBytes: 200
Average log file size, MBytes: 5
olacak şekilde ayarlayın ve
Save logs to için bir hedef klasör belirleyin ki loglarımızda burada biriksin.

CommView for WiFi Logging

 

Bir diğer ayarımız ise Memory Usage yine Options menüsünden ulaşabileceğimiz bu ayarda ise:
Maximum packets in buffer: 20000
Maximum lines in Latest IP Connections: 200
şeklinde olmalı ve ayrıca Less RAM seçeneği sona dayanmalıdır.

CommView for WiFi Memory Usage

 

Şimdi ise sıra geldi artık programımızı çalıştırmaya. Yazılımın sol üst köşesindeki Start capture butonuna (Play işaretine) basıyoruz ve karşımıza Scanner ekranı çıkıyor, bu ekranda 2 sekme var bunlardan birincisi Scanning sekmesi diğeri ise Options sekmesi şimdilik options hakkında bilmeniz gereken şey tarama yapacağımız kanalları seçmemize yaradığıdır. İsterseniz Options sekmesini inceleyebilirsiniz. Scan 802.11/b/g/n channels alanında bulunan rakamlar Wifi yayını yapılan kanal numarasını temsil etmektedir isterseniz hepsini işaretleyebilirsiniz kanalların. (Bende tüm kanallar işaretli)

Neyse bizim işimiz Scanning sekmesi ile oraya geri döndüğümüzde büyük bir buton görüyoruz ismi Start Scanning bu butona tıkladığımızda seçili kanalları gezerek etraftaki Modem v.s. gibi Wireless yayını yapan tüm cihazları taramaya başlar ve tüm cihazları listeler siz hedef almak istediğiniz cihazı tıklayıp. Capture tuşuna basacaksınız.

CommView for WiFi Scanner

Evet şu anda şov başladı ve Nodes sekmesinde listelenen Wireless ağlarını ve Packets sekmesinde ise toplanan dataları göreceksiniz. Packets sekmesinde toplam ne kadar data biriktiğini görebilirsiniz. Siz orada yaklaşık 5000 ve üzeri data toplamalısınız ben 250.000 adet paket toplamıştım ilk Handshake dosyalarımı yakalamak için. Paketleri topladıktan sonra programı kapatın ve az önce anlattığım ve yerini unutmayın dediğim Auto-save yapılan klasöre gidin (Dosyalarınızın otomatik olarak oraya loglandığını göreceksiniz.)

SIRA GELDİ İKİNCİ AŞAMAYA :)
Şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu programın ismi EWSA ancak bu program ücretlidir ve resmi sitesi şu bağlantıda: http://s.n-xy.com/h
Programın ilaçlı versiyonu internette mevcut isterseniz arayıp bulabilirsiniz ama gerek yok çünkü ben sizin için aradım ve buldum ayrıca sunucumuda upload ettim :)
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) İlaçlı İndirhttp://s.n-xy.com/j

EWSA yazılımını kurduktan sonra Auto-save klasörünüzdeki dosyaları kontrol edeceğiz Handshake yakalamışmıyız diye.
EWSA yazılımı açalım ve Import Data butonunundan Import CommView Log seçeneğini seçelim Auto-save yaptığımız klasörü bulup logları kontrol edelim eğer:
“No handshakes have been found in the given file” diye uyarı verirse herhangi bir şifre içeren paket yakalayamamışız demektir. Yani CommView for WiFi ile aramaya devam edeceğiz Auto-save klasöründe biriken tüm logları bu programla kontrol ediniz. Eğer şifre içeren bir paket yakalarsanız bu hatayı vermeyecektir.

Şİfre içeren bir paket yakaladığınızı varsayarak devam ediyorum şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu son program bu arada :) belki… :D

Sıradaki programımızın ismi Aircrack-Ng ücretsiz bir yazılımdır.
Aircrack-Ng Resmi Sitesinden İndir: http://s.n-xy.com/k
Aircrack-Ng
N-XY Sunucularından İndir: http://s.n-xy.com/n

Aircrack-Ng yazılımını indirdiğinizde bin klasörünün içindeki “aircrack-ng.exe” çift tıklayın daha sonra “Aircrack-ng GUI.exe” dosyasına çift tıklayın karşımıza şu ekran gelecek:

Aircrack-ng GUI

Şimdi bu programıda açtıktan sonra Auto-save klasörüne gidin ve ordaki şifre tespiti yaptığınız dosyaları (Handshake olan dosyaları) açın. Tekrar CommView for WiFi programı açılacak ve kayıt edilen paketleri ayrı bir pencerede gösterecektir (Log Viewer Penceresi). Siz bu paketleri farklı kaydedeceksiniz.

File -> Export Logs -> Wireshark/Tcpdump Format

Bu yolu takip ederek, dosyanızı isim.CAP şeklinde masaüstüne yada istediğiniz bir yere farklı kaydedin. Daha sonra Aircrack-ng GUI programından “Choose…” seçeneği ile .CAP dosyanızı açın.
WPA/WPA2 şifresi kıracağımız için WPA yı seçin daha sonra size Wordlist dosyası soracaktır. Umarım bir wordlistiniz vardır. (Eğer yoksa şu yazımı kontrol edersiniz: http://s.n-xy.com/p )
wordlist.txt dosyamizida burdan gösteriyoruz.

Altta Advanced options var eğer Launch dediğinizde hata alırsanız. Advanced options seçeneğine tıklayın ve altta açılan:

Specify ESSID: (Hedef Modemin İsmi)
Specify BSSID: (Hedef Modemin Mac Numarası)

Bilgilerini girmeniz gerekir daha sonra Launch dediğiniz karşınıza şu ekran çıkar ve tarama yapmaya başlar. Tarama işlemi uzun sürebilir ancak sonunda Key Found uyarısını görürsünüz ve tüm bu zahmete değdiğini farkedersiniz :)

aircrack-ng Key Found

Eveeeeeeeeeettttttt… 2 saat uğraştım ve bu işi sizlere detaylı bir şekilde anlattım. Ancak yinede takıldığınız yerler olabilir. Bunun için hiç çekinmeden yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Ayrıca burda verdiğim tüm bağlantılar için antivirüslerinizi kapatmanıza gerek yok hatta benim yanılma ihtimalime karşı 2 kere taratabilirsiniz :) Bir şeyler anlatabildiysem ne mutlu bana sorularınızı bekliyorum…

Dikkat yorum yazmadan önce bu sayfayı okuyunuzhttp://s.n-xy.com/cj

Aşağıdaki video tarafımca çekilmiş olup konunun tam detaylı anlatımını içerir 37 dakikalık bir videodur konu ile ilgili olarak işlemleri tamamlayamazsanız. Aşağıdaki video size fazlası ile yardımcı olacaktır.

Bu videoyu şu adresten indirebilirsiniz: http://netload.in/datei9SgjmKSyxl.htm
WPA Şifre Kırma
WPA 2 Şifre Kırma
Wireless Şifre Kırma
Wifi Şifre Kırma
CommView for WiFi ile Şifre Kırma
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) ile şifre kırma
Aircrack-Ng ile şifre kırma

“WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım” için 2.043 yorum

 1. slm ben sonuna kadar yaptım wordlist’ oluşturdum. aircrack.ng.1.1 uygulamsında gerekli olan herşeyi yaptım ama launch ‘ a bastığımda taramaya başlamadı. cmd uygulamsında aircrack.ng.1.1 dosyasını gösteriyor ve orada bekliyor. ne yapmam gerekiyor ???? Lütfen yardımmmmm !!!!!!!!!!!!

 2. kardeşim commwiew 6.3 yükledim ayrlarıda yaptım ama ağları bulmuyo sorun nedir b yardımcı olabilirmisin?

 3. Yaa ben dediğiniz gibi CommView for WiFi’daki ayarları yaptım sonra sol üst köşedeki start’a bastım bir pencere çıktı seçeneklerde buy now ve 15 saniye sonra contune yazısı vardı contuneyi seçtim trafik başladı ama scannig penceresi felan çıkmadı yardım edermisiniz?

  1. sen bulduktan sonra şifreyi değiştirmiş olma ihtimalleri trilyonda 1 olabilir belki ama bahtsız bedevi şansı da olabilir belki ancak şunuda dene belki başka bir modemin şifresini kırmışsındır.

 4. kardeş ben ayarları yaptım hepsini paket topluyorum başka bi bilgisayardan ağa bağlanıyorum ama yine handsake gelmiyo senin yaptıgın gibi yapıyorum başka pc ağa bağlanıyom ama yine gelmiyo handsake yardım edermsin

 5. dostum aircrack tarzi baska poragram varmi ?
  cmd kisminda takiliyor.(Baya yontem denedim yorumlara baktim cozemedim.)
  w8 kulaniyorum onlada alakali olabilirmi?

 6. Lokum
  Huawei_HG521
  bunlarında şifresini kırsana
  video da bide şifrelerini buraya yazarmısın

 7. kardeş ben bütün dediklerini yapıyorum wordlist oluşturuyorum aircrack açıyorum ordaki işlemleri yapıyorum senin yaptıgın gibi ama launch dediğimde şifre kırma işlemi başlamıyo cmd açılıyo ama başlamıyo bak sadece bu yazıyo C/Users/Furkan/Desktop/aircrack-ng-1.1-win/aircrack ng-1.1-win/bin
  bu hata işte lütfen yardım et

  1. airbase-ng.exe & aircrack-ng.exe dosyalarını çalıştır sonra Aircrack-ng GUI.exe dosyasını çalıştır.

 8. Admin ilk olarak airoplay – ng deathattack diye bisi varmis nasil yapiliyor.iki senin yaptigin tel veya hizmet no turkcell gibi wordlistlerin hangi programla yaptigin (free genarotor wordlistten baska) varsa cok memnun olurum .saol

 9. Merhabalar öncelikle emek harcadığınız için teşekkür ederim. Ben şöyle bir uyarı aldım söylediklerinizi harfiyen yaptım sadece güncel olarak CommView for WiFi 7.0 programını kullandım şöyle bir uyarı geldi Aircrack-ng GUI programından .CAP dosyasını yükledikten sonra

  No valid WPA handshakes found..

  Quitting aircrack-ng…

  gibi bir yazı çıkıyor Key Found ekranı gelmiyor acaba bir yerede yanlışlık mı yaptım.

  Yazının fotoğrafı http://www.resimupload.org/images/2013/09/18/wifi3.jpg

 10. ***KÜFÜR*** sen bu yonteme 100 de 99 mu dıyorsun bu yontem yuzde olsa olsa yuzde 10 olur ***KÜFÜR*** bende yenı bırsey cıktı sandım dıye yazıları okuyorum ***KÜFÜR*** world lıstın ıcınde CIKMAZSA YAKALADIGIN HANDSHAKENIN ICINDE SIFRE KIRILMAZ bu yazımı okuyanlar wep kırmak ıcın back track uygun bu yukarıdakı ***KÜFÜR*** programı wındowsda calısıyor eger calısmazsa buyuk ıhtımal athores chıp lı olmadıgından wırelısınız calısmayacaktır ıllada ben wpa kırmak ıstıyorum dersenız fıftı fıftı yuzde 50 kırma ıhtımalınız olan koprulenmıs modemlere saldırmak

  1. YORUMUNU BİLEREK ONAYLADIM. Herkes tutturmuş bir Backtrack, sizde herkesi linux profesörü zannediyorsunuz. Ben bilmiyorum sanki Backtrack ile bu işin daha kolay olduğunu. Yazıya başlarken dedim ki: şu anda ben sizin cep telefonunuzdaki kısıtlı internetinizi kullandığınızı varsayıyorum ve BackTrack gibi 3 GB boyutunda bir download yapamayacağınızı düşünmekteyim

   Yani bu demek oluyorki ben Windows üzerinde çözüm arayanlar için bir metin hazırladım. Demişsinki: -bu program Windows’ta çalışıyor. Yazımın herhangi bir yerinde gördün mü? Bu program herhangi bir Linux veya Mac sürümü için geçerlidir diye yazmışmıyım?

   Sana hakaretle yanıt vermiyorum. Saygımdan da ödün vermiyorum ve senden bu kadar çabalayan insanlar adına bir özür bekliyorum…

   Saygılarımla: Noxy

 11. s.a yaptınız calışma cok güzel. size bir soru : eger şifreyi bulacamız ağın şifresi hem harfli hem sayılı olsa ne yapmalıyız.

 12. herşey için teşekkürler yalnız bende şifreyi bir türlü kıramadım sorunun wordlıstle alakalı olduğunu düşünüyorum size handhakes dosyasını ve mac adresini e postayla gönderirsem yardımcı olabilirmisiniz bu arada her şey çok acıklayıcı olmuş ama mutlu sona ulaşamadım bir türlü her şey için teşekkürler

 13. baya geç bir saatte yazıyorum ama bugün saat 13:00 civarı uğraşmaya başladım. Herşeyi telefondan bağlanarak indirdim.(1gb sınırsız ve 1gb bitmişti 96kb ile yani indirme hızı 10,0kb – 3,0kb arasında bi rakamla uğraştım) Benim asıl sorunum aircrack ile ilgili. Rahat 25 civarı wiriless ağı buldum ve hepsini denedim isimleri ve mac adresleri ile birlikte, fakat bir türlü aircrack taramaya başlamadı. Siteden indirmiş olduğum wordlist ve videodaki programla hazırladığım wordlist ile denedim, bir türlü başlamadı. Siyah bir cmd ekranı geliyor, bişeyler yazıyor ve benden bişey istiyor ama çözemedim. Sorun mac adresleri ve isimlerle alakalı olabilir diye hepsini denedim ama sonuç yine aynı. eğer bana mail atabilirseniz, mail üzerinden screen görüntüsü yollayabilirim.

 14. her sey tammda sifre kirma kisminda takildim 2 (main) aircrack-ng 10425 fork:child -1 – createprocessw failed errno2 hatasi veriyo bu konuda yardim edebilirmisin_?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.