WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım

Bilgi! Bu konu hakkında S.S.S Kütüphanesi: http://s.n-xy.com/cj

Dikkat bu konu güncelliğini yitirmiştir bu yöntem ile şifre kırmak çok uzun sürmektedir. Yeni bir video paylaşana kadar http://s.n-xy.com/8r adresindeki konuyu dikkate alınız.

Bilgi! Aşağıdaki konu uzmanlık ve sabır gerektiriyor. Hızlı bir çözüm denemesi için güncel yazımı okuyabilirsiniz: Buyrun: http://s.n-xy.com/8r

Başlamadan önce bir dipnot daha: Bu yöntem ile kırmaya çalıştığınız modemin şifresi rakamlardan oluşuyorsa başarı oranınız %99’dur, diğer türlü şifrenin kırılması çok uzun zaman alabilir.

Wireless şifresi kırmak zorlukları olduğu kadar birazcıkta karmaşık bir iştir ama merak etmeyin bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda Windows’ta wireless şifre kırma konusunda uzman olacaksınız. İnternette bir çok yöntem mevcut olsada genelde BackTrack Linux üzerinde kırma yöntemini anlatırlar. Ancak şu anda ben sizin cep telefonunuzdaki kısıtlı internetinizi kullandığınızı varsayıyorum ve BackTrack gibi 3 GB boyutunda bir download yapamayacağınızı düşünmekteyim. Belkide bu sayfayı ziyaret etme sebebiniz internet faturanızı ödeyememiş durumda olmanızda olabilir :)

Neyse biz lafı çok uzatmadan işimize başlayalım. Öncelikle bazı programlara ihtiyacınız olacak ilk işiniz CommView for WiFi programını bilgisayarınıza indirmek.

CommView for WiFi : Resmi Sitesi Üzerinden İndirin. (Dikkat!!! Önce sağ taraftaki önemli duyuruyu okuyunuz)
CommView for WiFi : Benim Sunucumdan İndirin. (Play butonu gelmezse veya açılmazsa resmi sitesinden güncel sürümünü indiriniz)

CommView for WiFi

CommView for WiFi yazılımı indirip kurduktan sonra bir kaç tane ayarı kontrol etmeniz gerekmektedir. Öncelikle Settings -> Options menüsü aşağıdaki gibi olmalıdır. Lütfen seçili kutucukların resimdeki gibi ayarlanmış olmasına dikkat ediniz.

CommView for WiFi Options

 

Daha sonra Rules menüsünde Capture Data Packets ve Ignore Beacons işaretli hale getirilmelidir. Bu seçenekler sizin sadece data paketlerine odaklanmanızı sağlayacaktır. Çünkü WPA/WPA2/WEB şifreleri yani Handshake dosyaları data paketleri içerisinde olacak :)

CommView for WiFi Rules

 

Bir diğer ayarımız ise Logging ayarlarıdır ki bu ayarda ciddi önem arz eder.
Logging üzerinde Auto-saving açık olmalıdır.
Maximum directory size, MBytes: 200
Average log file size, MBytes: 5
olacak şekilde ayarlayın ve
Save logs to için bir hedef klasör belirleyin ki loglarımızda burada biriksin.

CommView for WiFi Logging

 

Bir diğer ayarımız ise Memory Usage yine Options menüsünden ulaşabileceğimiz bu ayarda ise:
Maximum packets in buffer: 20000
Maximum lines in Latest IP Connections: 200
şeklinde olmalı ve ayrıca Less RAM seçeneği sona dayanmalıdır.

CommView for WiFi Memory Usage

 

Şimdi ise sıra geldi artık programımızı çalıştırmaya. Yazılımın sol üst köşesindeki Start capture butonuna (Play işaretine) basıyoruz ve karşımıza Scanner ekranı çıkıyor, bu ekranda 2 sekme var bunlardan birincisi Scanning sekmesi diğeri ise Options sekmesi şimdilik options hakkında bilmeniz gereken şey tarama yapacağımız kanalları seçmemize yaradığıdır. İsterseniz Options sekmesini inceleyebilirsiniz. Scan 802.11/b/g/n channels alanında bulunan rakamlar Wifi yayını yapılan kanal numarasını temsil etmektedir isterseniz hepsini işaretleyebilirsiniz kanalların. (Bende tüm kanallar işaretli)

Neyse bizim işimiz Scanning sekmesi ile oraya geri döndüğümüzde büyük bir buton görüyoruz ismi Start Scanning bu butona tıkladığımızda seçili kanalları gezerek etraftaki Modem v.s. gibi Wireless yayını yapan tüm cihazları taramaya başlar ve tüm cihazları listeler siz hedef almak istediğiniz cihazı tıklayıp. Capture tuşuna basacaksınız.

CommView for WiFi Scanner

Evet şu anda şov başladı ve Nodes sekmesinde listelenen Wireless ağlarını ve Packets sekmesinde ise toplanan dataları göreceksiniz. Packets sekmesinde toplam ne kadar data biriktiğini görebilirsiniz. Siz orada yaklaşık 5000 ve üzeri data toplamalısınız ben 250.000 adet paket toplamıştım ilk Handshake dosyalarımı yakalamak için. Paketleri topladıktan sonra programı kapatın ve az önce anlattığım ve yerini unutmayın dediğim Auto-save yapılan klasöre gidin (Dosyalarınızın otomatik olarak oraya loglandığını göreceksiniz.)

SIRA GELDİ İKİNCİ AŞAMAYA :)
Şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu programın ismi EWSA ancak bu program ücretlidir ve resmi sitesi şu bağlantıda: http://s.n-xy.com/h
Programın ilaçlı versiyonu internette mevcut isterseniz arayıp bulabilirsiniz ama gerek yok çünkü ben sizin için aradım ve buldum ayrıca sunucumuda upload ettim :)
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) İlaçlı İndirhttp://s.n-xy.com/j

EWSA yazılımını kurduktan sonra Auto-save klasörünüzdeki dosyaları kontrol edeceğiz Handshake yakalamışmıyız diye.
EWSA yazılımı açalım ve Import Data butonunundan Import CommView Log seçeneğini seçelim Auto-save yaptığımız klasörü bulup logları kontrol edelim eğer:
“No handshakes have been found in the given file” diye uyarı verirse herhangi bir şifre içeren paket yakalayamamışız demektir. Yani CommView for WiFi ile aramaya devam edeceğiz Auto-save klasöründe biriken tüm logları bu programla kontrol ediniz. Eğer şifre içeren bir paket yakalarsanız bu hatayı vermeyecektir.

Şİfre içeren bir paket yakaladığınızı varsayarak devam ediyorum şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu son program bu arada :) belki… :D

Sıradaki programımızın ismi Aircrack-Ng ücretsiz bir yazılımdır.
Aircrack-Ng Resmi Sitesinden İndir: http://s.n-xy.com/k
Aircrack-Ng
N-XY Sunucularından İndir: http://s.n-xy.com/n

Aircrack-Ng yazılımını indirdiğinizde bin klasörünün içindeki “aircrack-ng.exe” çift tıklayın daha sonra “Aircrack-ng GUI.exe” dosyasına çift tıklayın karşımıza şu ekran gelecek:

Aircrack-ng GUI

Şimdi bu programıda açtıktan sonra Auto-save klasörüne gidin ve ordaki şifre tespiti yaptığınız dosyaları (Handshake olan dosyaları) açın. Tekrar CommView for WiFi programı açılacak ve kayıt edilen paketleri ayrı bir pencerede gösterecektir (Log Viewer Penceresi). Siz bu paketleri farklı kaydedeceksiniz.

File -> Export Logs -> Wireshark/Tcpdump Format

Bu yolu takip ederek, dosyanızı isim.CAP şeklinde masaüstüne yada istediğiniz bir yere farklı kaydedin. Daha sonra Aircrack-ng GUI programından “Choose…” seçeneği ile .CAP dosyanızı açın.
WPA/WPA2 şifresi kıracağımız için WPA yı seçin daha sonra size Wordlist dosyası soracaktır. Umarım bir wordlistiniz vardır. (Eğer yoksa şu yazımı kontrol edersiniz: http://s.n-xy.com/p )
wordlist.txt dosyamizida burdan gösteriyoruz.

Altta Advanced options var eğer Launch dediğinizde hata alırsanız. Advanced options seçeneğine tıklayın ve altta açılan:

Specify ESSID: (Hedef Modemin İsmi)
Specify BSSID: (Hedef Modemin Mac Numarası)

Bilgilerini girmeniz gerekir daha sonra Launch dediğiniz karşınıza şu ekran çıkar ve tarama yapmaya başlar. Tarama işlemi uzun sürebilir ancak sonunda Key Found uyarısını görürsünüz ve tüm bu zahmete değdiğini farkedersiniz :)

aircrack-ng Key Found

Eveeeeeeeeeettttttt… 2 saat uğraştım ve bu işi sizlere detaylı bir şekilde anlattım. Ancak yinede takıldığınız yerler olabilir. Bunun için hiç çekinmeden yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Ayrıca burda verdiğim tüm bağlantılar için antivirüslerinizi kapatmanıza gerek yok hatta benim yanılma ihtimalime karşı 2 kere taratabilirsiniz :) Bir şeyler anlatabildiysem ne mutlu bana sorularınızı bekliyorum…

Dikkat yorum yazmadan önce bu sayfayı okuyunuzhttp://s.n-xy.com/cj

Aşağıdaki video tarafımca çekilmiş olup konunun tam detaylı anlatımını içerir 37 dakikalık bir videodur konu ile ilgili olarak işlemleri tamamlayamazsanız. Aşağıdaki video size fazlası ile yardımcı olacaktır.

Bu videoyu şu adresten indirebilirsiniz: http://netload.in/datei9SgjmKSyxl.htm
WPA Şifre Kırma
WPA 2 Şifre Kırma
Wireless Şifre Kırma
Wifi Şifre Kırma
CommView for WiFi ile Şifre Kırma
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) ile şifre kırma
Aircrack-Ng ile şifre kırma

“WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım” için 2.044 yorum

 1. emeğiniz için çok teşekkür ederim..
  sormak istediğim şey her şey çok güzel wordlisti tarıyor ama indirdiğimiz worldlist dosyasının içinden bi sürü liste çıktı bunlardan en baştaki ni ( avea1) gösterip launch a bastığımda taramaya başlıyor. Ama 45 dakikadan fazla sürüyor hala netice yok:).. daha çok mu beklememiz gerekiyor?. bir de netice alamassak diğer wordlist leri de teker teker taratacakmıyız?..

  teşekkürler.

 2. Commview For Wifi kurduğumda ilk başlarda açılıyordu fakat start butonu aktif değildi.
  şimdi programı dahi açamıyorum ” Sorry, this evaluation version has expired! ” hatası veriyor.
  Start butonu aktif olmayan birkaç kişiye daha rastladım fakat pc değiştirme şansım yok bu soruna bir çözüm bulabilir misin? Teşekkürler

  1. play tuşunun onunla alakası yok, wireless adaptörüyle alakalı, başka bir bilgisayarda deneme şansın varmı?

 3. merhaba arkadaşlar ben commwifi 6.5 yüklüyorum arama yaparken hata veriyor son sürümü yüklüyorum 7 olanı ondan da programı çalıştırıyorum aramalara gelene kadar 30 saniye içinde kasıyor işlem yapmıyor. bilgisayarın özellikleri asus kv55 atheros wifi card windows 7 64 bit işlemci ama ikisi de olmuyor. back track denedim benini denedim ubuntu denedim sonuç alamadım

 4. herşey tamam ldosyayıda buldum ama launch dedigimizde sende master key transiset key falan filan çıkıyor ve şifreleri denemey başlıyor ama ben launch dedigimde
  Reading packets please wait diyo bekliyorum
  qutting aircrack ng diyo failed veriyo bunu kendi modemimde denedim handsek felanda buldum abi bu nedir ya

  1. Ekrem kardeşim, sorununu tam olarak anlayamadım, quitting aircrack demesinin binden fazla sebebi var, bir sürü yanlışlık yapmış olabilirsin. ssid lerden biri hatalı olabilir, handshake bulamamış olabilir, wordlist hatalı olabilir. 5 gün sonra cevapladığım için üzgünüm bir gelişme varmı?

 5. ya aır crack ng yi ben dosyasından çıkaramıyorum çıkartırken winrar hata veriyo tam yarısında winrar güncel sürüm pc formatladım yine olmuyor baba bi yardım et la :((:(:(:(:((:

 6. Lütfen sevgili olalım :)
  O kadar başarılı anlatmışsın ki senin yazdıklarını okurken kalbimin şifreleri tek tek kırıldı. Wpa psk ads kgs ogs ..hiçbirini istemiyorum. Sadece seni ayakta alkışlıyorum !

  1. Teşekkür ederim ilginiz için, sizinde teknolojiye merak duymanız gerçekten çok güzel. şifreyi kırabildinizmi bari :)

   1. Start capture butonuna (Play işaretine) bastığımda ve karşıma Scanner ekranı çıkmıyor. otamatik kanalları arıyor. bu yüzden bende hangi wifi hedef alacağımı bilmiyorum. inen handshake in hangi kanalla ağa ait oluğunu bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

  2. Oncelikle konuyu hazirkayan arkadastan Allah razi olsun ilmik ilmik hazirlanmis gercekten harika olmus ellerin dert gormesin.tabi herkeste ise yararmi orasi ayri ama gercekten cok guzel bir anlatim olmus.
   Serenay belkide konuyla alakasi yok fakat yada site icinde sacmalamak degil amacim teknolojiye merakli oldugunuz her halinizden belli o yuzden sizinle tanismak isterim elbette en azindan kisa bir sohbet etmek.Basta belirttigim gibi amacim blok kirletmek degil.Sadece bunu belirtmek istedim.Tabikide uygun degilse adminler yazimi kaldirabilirler ancak laf olsun diye yazmadim.Samimiyetimle yazdim bu yaziyi.
   Emegi gecen herkese tesekkurler kolay gelsin.

 7. Herşey normal gidiyor. Aircrack ng de cap yükledikten sonra launc a basıyorum. Arıyor fakat sonra en altta (failed. Next try wich 5000 IVs. Diye bi uyarı veriyor. Neyi eksik yapıyorum. İlginize teşekkürler. Emeğinize sağlık.

 8. kardeşim benim sorum web şifrelerini bu yolla nasıl tarayıp kırabiliriz biraz bilgilendirir misin?

  1. Yorumlara yazarak değil de makale hazırlayıp cevaplamam gerekir bunu, o yüzden internetten araştırın lütfen.

 9. Öncelikle yaptıgın bu güzelliğe harbiden şapka çıkartılır. Keyfıyen yapanları bılmem ama öğrencilerde para olmadıgı ıcın bazen ınternet faturasını odeyemeyıp kapanabılıyor bu sıstem gercekden cok ıyı :) . Gelilim asıl mevzuya ki sen çok iyi sıkıntısız bi şekilde anlatmış olmana rağmen bizde bıraz sıkıntı cıkabılıyor onlarada burdan yardımcı oldugun ıcın tekrar tesekur edıorm. Ben vıdeoyu da ındırıp senın yaptıgın sekılde hepsını tek tek yaptım fakat aircrack de bı sıkıntı war asagıda anlatıcagım ve hatta fotografını yuklecegım bı bakıp yardımcı olursan cok ıyı olur. Sımdıden tekrar tekrar tesekur ederım.

  Videodaki şekilde handshake dosyasını sabaha kadar aradım sabah buyuk ıhtımal pc yı acıp aga baglandılar ve 2 tane handshake dosyası yakalamısım. Bunu cap dosyası olarak olusurdum ve wordlist’ide olusturup masaustune kaydettım. Aircrack guı sonra aırcrack exe ve airbase.exe yi çalıştırdım aircrack exe gereklı yerlerın yollarını belirttim ESSID VE BSSID ı da yazdım yanı hedef modemın ısmını ve mac adresını. Fakat launc’a tıkladıgımda No matchıng network found – Check your essid diye bir hata verdi sanırım ESSID yanlıs dıor veya o ısımde bı ag bulunamadı hatası verıor fakat ben dogru yazdıgıma emınım hatta bu yuzden fotografını cektım ve asagıya koydum bakarsan anlarsın. Yorum bıraz uzun oldu ınsallah okur yardımcı olursun ;)
  He ayrıcca kesınlıkle 10 degıl 100 kez baktım ;) mac adresını de sag tık yapıp copy mac adress den yaptım yanlıs olma gıbı bı durumu yok .

  Doğrudan erişim : http://i.hizliresim.com/27v4Dv.jpg
  Resim Adresi : http://hizliresim.com/27v4Dv

  1. Advanced Options a tiklamadan Launch de bakalım mac numaralarini listelicekmi? Eğer listelerse ordan 1 veya 2 kaçıncı sırada ise mesela 1 yaz Enter tuşuna bas bakalım arayacak mı?

   1. Advanced Options ESSID VE BSSID I yazmadan launc a tıkladıgımda log dosyalarında mac adreslerı 1 den 10 a kadar sıralanıyor . Fakat ındex numarasını gırdıgımde gene aynı sekılde ESSID hatası verıor. Hata su sekilde;
    İzlediğim modemın mac adresının ındex numarasını sectıgımda ” An ESSID is required. Try option”
    Diğer gelen mac adreslerini seçtiğimde ” No Valid WPA Handshakes found ” . hatasını alıyorum.

    Bir de şunu sormak ıstıyorum izlediğimiz modemın WEP, WPA,WPA2 oldugunu nerden anlyıyoruz ? Ne yazarsa wep, Ne yazarsa wpa, Ne yazarsa wpa2 olyuor CommView for WiFi programında etraftakı agları tarayıp ustune geldıgımızde ?

    1. şimdi 1’den 10 a kadar listelediği mac numaralarının hepsi aynı ise, yanında şöyle bir ifadede olması lazım <0> Handshake yada <1> Handshake felan gibi seninkilerden herhangi birinde kaç handshake olduğu yazıyormu yoksa hepsinde <1>IVR web felanmı yazıyor? biz böyle üç gün mesajlaşırız :D

     1. 1 den 10 a kadar lıstelenen mac adreslerının hepsı bırbırınden farklı. ve 1 harıcınde hepsınde 0 yavır 1.cı mac adresınde (yanı hedef modemın mac adresınde ) 1 hanshake yazıor. wep felan fılan yazmıor :)

 10. Kardeşim ellerine sağlık gayet net bir anlatım olmuş ama kafam şu world list olayına takıldı ben zaten backtrack 5 üzerinden şifre kırıyorum wps ile fakat her modemi kırmıyor world listsiz senin bu verdiğin world listler kesinlikle işe yarar mı çünkü nereden baksan sağlam bir world list 1 tb kadar çıkıyor :) emeğine sağlık.

  1. BackTrack konusunda bilgili olduğun için aslında sende biliyorsunki, hiç bir wordlistin garantisi yok :(

  1. biraz amatörce olmuş ama :D commview programında üst menüde mevcut eğer görmüyorsanız, bilgisayarınızın boşluk tuşunu sol tarafındaki “Alt” isimli tuşa basıp şansınızı bir deneyin derim.

 11. arkadas daha ilk program kurdun tum asamaları yaptık ki “play” diye tuş aktif değil .yani bos ugras denemeyin bile !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.