WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım

Bilgi! Bu konu hakkında S.S.S Kütüphanesi: http://s.n-xy.com/cj

Bilgi! Aşağıdaki konu uzmanlık ve sabır gerektiriyor. Hızlı bir çözüm denemesi için güncel yazımı okuyabilirsiniz: Buyrun: http://s.n-xy.com/8r

Wireless şifresi kırmak zorlukları olduğu kadar birazcıkta karmaşık bir iştir ama merak etmeyin bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda Windows’ta wireless şifre kırma konusunda uzman olacaksınız. İnternette bir çok yöntem mevcut olsada genelde BackTrack Linux üzerinde kırma yöntemini anlatırlar. Ancak şu anda ben sizin cep telefonunuzdaki kısıtlı internetinizi kullandığınızı varsayıyorum ve BackTrack gibi 3 GB boyutunda bir download yapamayacağınızı düşünmekteyim. Belkide bu sayfayı ziyaret etme sebebiniz internet faturanızı ödeyememiş durumda olmanızda olabilir :)

Neyse biz lafı çok uzatmadan işimize başlayalım. Öncelikle bazı programlara ihtiyacınız olacak ilk işiniz CommView for WiFi programını bilgisayarınıza indirmek.

CommView for WiFi : Resmi Sitesi Üzerinden İndirin. (Dikkat!!! Önce sağ taraftaki önemli duyuruyu okuyunuz)
CommView for WiFi : Benim Sunucumdan İndirin. (Play butonu gelmezse veya açılmazsa resmi sitesinden güncel sürümünü indiriniz)

CommView for WiFi

CommView for WiFi yazılımı indirip kurduktan sonra bir kaç tane ayarı kontrol etmeniz gerekmektedir. Öncelikle Settings -> Options menüsü aşağıdaki gibi olmalıdır. Lütfen seçili kutucukların resimdeki gibi ayarlanmış olmasına dikkat ediniz.

CommView for WiFi Options

 

Daha sonra Rules menüsünde Capture Data Packets ve Ignore Beacons işaretli hale getirilmelidir. Bu seçenekler sizin sadece data paketlerine odaklanmanızı sağlayacaktır. Çünkü WPA/WPA2/WEB şifreleri yani Handshake dosyaları data paketleri içerisinde olacak :)

CommView for WiFi Rules

 

Bir diğer ayarımız ise Logging ayarlarıdır ki bu ayarda ciddi önem arz eder.
Logging üzerinde Auto-saving açık olmalıdır.
Maximum directory size, MBytes: 200
Average log file size, MBytes: 5
olacak şekilde ayarlayın ve
Save logs to için bir hedef klasör belirleyin ki loglarımızda burada biriksin.

CommView for WiFi Logging

 

Bir diğer ayarımız ise Memory Usage yine Options menüsünden ulaşabileceğimiz bu ayarda ise:
Maximum packets in buffer: 20000
Maximum lines in Latest IP Connections: 200
şeklinde olmalı ve ayrıca Less RAM seçeneği sona dayanmalıdır.

CommView for WiFi Memory Usage

 

Şimdi ise sıra geldi artık programımızı çalıştırmaya. Yazılımın sol üst köşesindeki Start capture butonuna (Play işaretine) basıyoruz ve karşımıza Scanner ekranı çıkıyor, bu ekranda 2 sekme var bunlardan birincisi Scanning sekmesi diğeri ise Options sekmesi şimdilik options hakkında bilmeniz gereken şey tarama yapacağımız kanalları seçmemize yaradığıdır. İsterseniz Options sekmesini inceleyebilirsiniz. Scan 802.11/b/g/n channels alanında bulunan rakamlar Wifi yayını yapılan kanal numarasını temsil etmektedir isterseniz hepsini işaretleyebilirsiniz kanalların. (Bende tüm kanallar işaretli)

Neyse bizim işimiz Scanning sekmesi ile oraya geri döndüğümüzde büyük bir buton görüyoruz ismi Start Scanning bu butona tıkladığımızda seçili kanalları gezerek etraftaki Modem v.s. gibi Wireless yayını yapan tüm cihazları taramaya başlar ve tüm cihazları listeler siz hedef almak istediğiniz cihazı tıklayıp. Capture tuşuna basacaksınız.

CommView for WiFi Scanner

Evet şu anda şov başladı ve Nodes sekmesinde listelenen Wireless ağlarını ve Packets sekmesinde ise toplanan dataları göreceksiniz. Packets sekmesinde toplam ne kadar data biriktiğini görebilirsiniz. Siz orada yaklaşık 5000 ve üzeri data toplamalısınız ben 250.000 adet paket toplamıştım ilk Handshake dosyalarımı yakalamak için. Paketleri topladıktan sonra programı kapatın ve az önce anlattığım ve yerini unutmayın dediğim Auto-save yapılan klasöre gidin (Dosyalarınızın otomatik olarak oraya loglandığını göreceksiniz.)

SIRA GELDİ İKİNCİ AŞAMAYA :)
Şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu programın ismi EWSA ancak bu program ücretlidir ve resmi sitesi şu bağlantıda: http://s.n-xy.com/h
Programın ilaçlı versiyonu internette mevcut isterseniz arayıp bulabilirsiniz ama gerek yok çünkü ben sizin için aradım ve buldum ayrıca sunucumuda upload ettim :)
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) İlaçlı İndirhttp://s.n-xy.com/j

EWSA yazılımını kurduktan sonra Auto-save klasörünüzdeki dosyaları kontrol edeceğiz Handshake yakalamışmıyız diye.
EWSA yazılımı açalım ve Import Data butonunundan Import CommView Log seçeneğini seçelim Auto-save yaptığımız klasörü bulup logları kontrol edelim eğer:
“No handshakes have been found in the given file” diye uyarı verirse herhangi bir şifre içeren paket yakalayamamışız demektir. Yani CommView for WiFi ile aramaya devam edeceğiz Auto-save klasöründe biriken tüm logları bu programla kontrol ediniz. Eğer şifre içeren bir paket yakalarsanız bu hatayı vermeyecektir.

Şİfre içeren bir paket yakaladığınızı varsayarak devam ediyorum şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu son program bu arada :) belki… :D

Sıradaki programımızın ismi Aircrack-Ng ücretsiz bir yazılımdır.
Aircrack-Ng Resmi Sitesinden İndir: http://s.n-xy.com/k
Aircrack-Ng
N-XY Sunucularından İndir: http://s.n-xy.com/n

Aircrack-Ng yazılımını indirdiğinizde bin klasörünün içindeki “aircrack-ng.exe” çift tıklayın daha sonra “Aircrack-ng GUI.exe” dosyasına çift tıklayın karşımıza şu ekran gelecek:

Aircrack-ng GUI

Şimdi bu programıda açtıktan sonra Auto-save klasörüne gidin ve ordaki şifre tespiti yaptığınız dosyaları (Handshake olan dosyaları) açın. Tekrar CommView for WiFi programı açılacak ve kayıt edilen paketleri ayrı bir pencerede gösterecektir (Log Viewer Penceresi). Siz bu paketleri farklı kaydedeceksiniz.

File -> Export Logs -> Wireshark/Tcpdump Format

Bu yolu takip ederek, dosyanızı isim.CAP şeklinde masaüstüne yada istediğiniz bir yere farklı kaydedin. Daha sonra Aircrack-ng GUI programından “Choose…” seçeneği ile .CAP dosyanızı açın.
WPA/WPA2 şifresi kıracağımız için WPA yı seçin daha sonra size Wordlist dosyası soracaktır. Umarım bir wordlistiniz vardır. (Eğer yoksa şu yazımı kontrol edersiniz: http://s.n-xy.com/p )
wordlist.txt dosyamizida burdan gösteriyoruz.

Altta Advanced options var eğer Launch dediğinizde hata alırsanız. Advanced options seçeneğine tıklayın ve altta açılan:

Specify ESSID: (Hedef Modemin İsmi)
Specify BSSID: (Hedef Modemin Mac Numarası)

Bilgilerini girmeniz gerekir daha sonra Launch dediğiniz karşınıza şu ekran çıkar ve tarama yapmaya başlar. Tarama işlemi uzun sürebilir ancak sonunda Key Found uyarısını görürsünüz ve tüm bu zahmete değdiğini farkedersiniz :)

aircrack-ng Key Found

Eveeeeeeeeeettttttt… 2 saat uğraştım ve bu işi sizlere detaylı bir şekilde anlattım. Ancak yinede takıldığınız yerler olabilir. Bunun için hiç çekinmeden yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Ayrıca burda verdiğim tüm bağlantılar için antivirüslerinizi kapatmanıza gerek yok hatta benim yanılma ihtimalime karşı 2 kere taratabilirsiniz :) Bir şeyler anlatabildiysem ne mutlu bana sorularınızı bekliyorum…

Dikkat yorum yazmadan önce bu sayfayı okuyunuzhttp://s.n-xy.com/cj

Aşağıdaki video tarafımca çekilmiş olup konunun tam detaylı anlatımını içerir 37 dakikalık bir videodur konu ile ilgili olarak işlemleri tamamlayamazsanız. Aşağıdaki video size fazlası ile yardımcı olacaktır.

Bu videoyu şu adresten indirebilirsiniz: http://netload.in/datei9SgjmKSyxl.htm
WPA Şifre Kırma
WPA 2 Şifre Kırma
Wireless Şifre Kırma
Wifi Şifre Kırma
CommView for WiFi ile Şifre Kırma
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) ile şifre kırma
Aircrack-Ng ile şifre kırma

WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım” üzerine 1.743 düşünce

 1. Ferdi

  Kardes Bende Herşeyi Tamamladım Scan Ekranı Gelmedi Ayrıca Rulesta Capture Data Packets ve Ignore Beacons dosyaları yok bende

  Yanıtla
 2. Cihan Bey

  Dogru dosyayı yakalamak için illa adamın modeme sıfırdan sıfre ile giriş yapması gerekiyor yoksa online olması yeterlimi?

  Yanıtla
  1. Noxy Yazar

   b ve g veya n cihazın destekleyeceği bir bağlantı türüdür. eğer yoksa yazılımla işlem yapılamaz bunun için.

   Yanıtla
 3. cem batar

  CommView yükledim. Ama start capture yapmıyor. Ayrıca play tuşu çalışmıyor.

  Yanıtla
 4. ozge1903

  hocam programlları yukledım ama ılk yazdığın programı açtığımda settings options yaptığımda sendekı resimde channel 802….. yazıyor ama bendekı sayfada channel yerıne adapter yazıyor yanında da kablosuz ağ bağlantısı yazıyor.sebebı ne olabılır…sız açıklayıcı yazmışsınız ama çok karışık geldı bana..

  Yanıtla
  1. Noxy Yazar

   tamam sorun değil diğer ayarları yaparak devam edin eğer olmadıysa ordaki kutucuk seçilerek açılabiliyorsa onu deneyin oda olmuyorsa. sorunu tekrar yazın

   Yanıtla
 5. emre

  merhaba bu aircrack ın 1,2 verisyonu çıkmış windows için olanı varmı varsa yayınlarsanız sevinirim

  Yanıtla
 6. srht

  aircracng guı ,airbase ng ve aircrack ng yi çalıştırdım açılan pencereye tüm bilgileri girdikten sonra lounch butonuna tıkladım packeti okuduktan sonra passphrase not in dictionary uyarısını verdi ve keyleri denemedi sizce ne yapmalıyım?

  Yanıtla
  1. Noxy Yazar

   aslında burda herhangi bir handshake bulunamadı uyarısı veriyor yani daha data toplamaya devam etmelisiniz.

   Yanıtla
 7. Cenk

  Ben comview 7 olan sürüme crack buldum ama senin videondaki gibi tek bir modemi capture yapmayi anlamadım eğer video cekersen son sürüm için ben siteye upload ederim crack dosyasini full oluyor 5 dakika tarama yapmıyor sadece cevap bekliyorum

  Yanıtla
  1. Noxy Yazar

   geç cevap verdiğim için özür dilerim. tek modeme yapmana gerek yok zaten orda ben yanlış anlattım tüm modemleri tarayıp birinde handshake yakalıyor.

   Yanıtla
 8. Cenk

  Yeni güncel olanı indirdin fakat o da 5 dakika tarama yapıyor ve satın almamızı istiyor çözüm yokmu buna

  Yanıtla
 9. hakan

  uste arkadas resimli vermiz OZİ isimli bu sorun nasıl çozuluyoo tarama yapmıyo en sonda

  Yanıtla
  1. Noxy Yazar

   Tuğçe diğer mesajlarınıda okudum. bu gün dışarı çıkarsan yol üstünde bir tane bilgisayarcıdan yada telefoncudan felan. ucuz bi tane wireless adaptör al 15-20 liralık (yada daha ucuz varsa) onu bi dene olmazsa buraya yaz ben cevap vericem tekrar.

   Yanıtla
 10. Tuğçe

  CommView 7.0 üzerinden aynı şekilde videolu anlatım yapamaz mısın? 7.0da tek bir ağ için capture yapmıyor. Ne yapmalıyız?

  Yanıtla
 11. hüseyin

  Dostum commview for wifi programını acınca bilgisayar mavi ekran veriyor onun başlangıçta istediği driveri yükledikten sonra oldu bu bozduğumuz driver ayarını düzeltebilirmiyiz.

  Yanıtla
  1. Noxy Yazar

   belki haklısın ama hepimiz deniyoruz tesedüfen rakam felan olabilir diye. veya dumpper kullanarak deniyoruz işte. hiç bir şey yapmamaktan iyidir, denedik oldu veya olmadı ama ben bir çok insanın bu şifreleri kırmasını sağladım hatta bir çok derken yüzlerce kişi olduk bile.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


+ 6 = dokuz

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>