WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım

Bilgi! Bu konu hakkında S.S.S Kütüphanesi: http://s.n-xy.com/cj

Dikkat bu konu güncelliğini yitirmiştir bu yöntem ile şifre kırmak çok uzun sürmektedir. Yeni bir video paylaşana kadar http://s.n-xy.com/8r adresindeki konuyu dikkate alınız.

Bilgi! Aşağıdaki konu uzmanlık ve sabır gerektiriyor. Hızlı bir çözüm denemesi için güncel yazımı okuyabilirsiniz: Buyrun: http://s.n-xy.com/8r

Başlamadan önce bir dipnot daha: Bu yöntem ile kırmaya çalıştığınız modemin şifresi rakamlardan oluşuyorsa başarı oranınız %99’dur, diğer türlü şifrenin kırılması çok uzun zaman alabilir.

Wireless şifresi kırmak zorlukları olduğu kadar birazcıkta karmaşık bir iştir ama merak etmeyin bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda Windows’ta wireless şifre kırma konusunda uzman olacaksınız. İnternette bir çok yöntem mevcut olsada genelde BackTrack Linux üzerinde kırma yöntemini anlatırlar. Ancak şu anda ben sizin cep telefonunuzdaki kısıtlı internetinizi kullandığınızı varsayıyorum ve BackTrack gibi 3 GB boyutunda bir download yapamayacağınızı düşünmekteyim. Belkide bu sayfayı ziyaret etme sebebiniz internet faturanızı ödeyememiş durumda olmanızda olabilir :)

Neyse biz lafı çok uzatmadan işimize başlayalım. Öncelikle bazı programlara ihtiyacınız olacak ilk işiniz CommView for WiFi programını bilgisayarınıza indirmek.

CommView for WiFi : Resmi Sitesi Üzerinden İndirin. (Dikkat!!! Önce sağ taraftaki önemli duyuruyu okuyunuz)
CommView for WiFi : Benim Sunucumdan İndirin. (Play butonu gelmezse veya açılmazsa resmi sitesinden güncel sürümünü indiriniz)

CommView for WiFi

CommView for WiFi yazılımı indirip kurduktan sonra bir kaç tane ayarı kontrol etmeniz gerekmektedir. Öncelikle Settings -> Options menüsü aşağıdaki gibi olmalıdır. Lütfen seçili kutucukların resimdeki gibi ayarlanmış olmasına dikkat ediniz.

CommView for WiFi Options

 

Daha sonra Rules menüsünde Capture Data Packets ve Ignore Beacons işaretli hale getirilmelidir. Bu seçenekler sizin sadece data paketlerine odaklanmanızı sağlayacaktır. Çünkü WPA/WPA2/WEB şifreleri yani Handshake dosyaları data paketleri içerisinde olacak :)

CommView for WiFi Rules

 

Bir diğer ayarımız ise Logging ayarlarıdır ki bu ayarda ciddi önem arz eder.
Logging üzerinde Auto-saving açık olmalıdır.
Maximum directory size, MBytes: 200
Average log file size, MBytes: 5
olacak şekilde ayarlayın ve
Save logs to için bir hedef klasör belirleyin ki loglarımızda burada biriksin.

CommView for WiFi Logging

 

Bir diğer ayarımız ise Memory Usage yine Options menüsünden ulaşabileceğimiz bu ayarda ise:
Maximum packets in buffer: 20000
Maximum lines in Latest IP Connections: 200
şeklinde olmalı ve ayrıca Less RAM seçeneği sona dayanmalıdır.

CommView for WiFi Memory Usage

 

Şimdi ise sıra geldi artık programımızı çalıştırmaya. Yazılımın sol üst köşesindeki Start capture butonuna (Play işaretine) basıyoruz ve karşımıza Scanner ekranı çıkıyor, bu ekranda 2 sekme var bunlardan birincisi Scanning sekmesi diğeri ise Options sekmesi şimdilik options hakkında bilmeniz gereken şey tarama yapacağımız kanalları seçmemize yaradığıdır. İsterseniz Options sekmesini inceleyebilirsiniz. Scan 802.11/b/g/n channels alanında bulunan rakamlar Wifi yayını yapılan kanal numarasını temsil etmektedir isterseniz hepsini işaretleyebilirsiniz kanalların. (Bende tüm kanallar işaretli)

Neyse bizim işimiz Scanning sekmesi ile oraya geri döndüğümüzde büyük bir buton görüyoruz ismi Start Scanning bu butona tıkladığımızda seçili kanalları gezerek etraftaki Modem v.s. gibi Wireless yayını yapan tüm cihazları taramaya başlar ve tüm cihazları listeler siz hedef almak istediğiniz cihazı tıklayıp. Capture tuşuna basacaksınız.

CommView for WiFi Scanner

Evet şu anda şov başladı ve Nodes sekmesinde listelenen Wireless ağlarını ve Packets sekmesinde ise toplanan dataları göreceksiniz. Packets sekmesinde toplam ne kadar data biriktiğini görebilirsiniz. Siz orada yaklaşık 5000 ve üzeri data toplamalısınız ben 250.000 adet paket toplamıştım ilk Handshake dosyalarımı yakalamak için. Paketleri topladıktan sonra programı kapatın ve az önce anlattığım ve yerini unutmayın dediğim Auto-save yapılan klasöre gidin (Dosyalarınızın otomatik olarak oraya loglandığını göreceksiniz.)

SIRA GELDİ İKİNCİ AŞAMAYA :)
Şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu programın ismi EWSA ancak bu program ücretlidir ve resmi sitesi şu bağlantıda: http://s.n-xy.com/h
Programın ilaçlı versiyonu internette mevcut isterseniz arayıp bulabilirsiniz ama gerek yok çünkü ben sizin için aradım ve buldum ayrıca sunucumuda upload ettim :)
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) İlaçlı İndirhttp://s.n-xy.com/j

EWSA yazılımını kurduktan sonra Auto-save klasörünüzdeki dosyaları kontrol edeceğiz Handshake yakalamışmıyız diye.
EWSA yazılımı açalım ve Import Data butonunundan Import CommView Log seçeneğini seçelim Auto-save yaptığımız klasörü bulup logları kontrol edelim eğer:
“No handshakes have been found in the given file” diye uyarı verirse herhangi bir şifre içeren paket yakalayamamışız demektir. Yani CommView for WiFi ile aramaya devam edeceğiz Auto-save klasöründe biriken tüm logları bu programla kontrol ediniz. Eğer şifre içeren bir paket yakalarsanız bu hatayı vermeyecektir.

Şİfre içeren bir paket yakaladığınızı varsayarak devam ediyorum şimdi bir programa daha ihtiyacımız var bu son program bu arada :) belki… :D

Sıradaki programımızın ismi Aircrack-Ng ücretsiz bir yazılımdır.
Aircrack-Ng Resmi Sitesinden İndir: http://s.n-xy.com/k
Aircrack-Ng
N-XY Sunucularından İndir: http://s.n-xy.com/n

Aircrack-Ng yazılımını indirdiğinizde bin klasörünün içindeki “aircrack-ng.exe” çift tıklayın daha sonra “Aircrack-ng GUI.exe” dosyasına çift tıklayın karşımıza şu ekran gelecek:

Aircrack-ng GUI

Şimdi bu programıda açtıktan sonra Auto-save klasörüne gidin ve ordaki şifre tespiti yaptığınız dosyaları (Handshake olan dosyaları) açın. Tekrar CommView for WiFi programı açılacak ve kayıt edilen paketleri ayrı bir pencerede gösterecektir (Log Viewer Penceresi). Siz bu paketleri farklı kaydedeceksiniz.

File -> Export Logs -> Wireshark/Tcpdump Format

Bu yolu takip ederek, dosyanızı isim.CAP şeklinde masaüstüne yada istediğiniz bir yere farklı kaydedin. Daha sonra Aircrack-ng GUI programından “Choose…” seçeneği ile .CAP dosyanızı açın.
WPA/WPA2 şifresi kıracağımız için WPA yı seçin daha sonra size Wordlist dosyası soracaktır. Umarım bir wordlistiniz vardır. (Eğer yoksa şu yazımı kontrol edersiniz: http://s.n-xy.com/p )
wordlist.txt dosyamizida burdan gösteriyoruz.

Altta Advanced options var eğer Launch dediğinizde hata alırsanız. Advanced options seçeneğine tıklayın ve altta açılan:

Specify ESSID: (Hedef Modemin İsmi)
Specify BSSID: (Hedef Modemin Mac Numarası)

Bilgilerini girmeniz gerekir daha sonra Launch dediğiniz karşınıza şu ekran çıkar ve tarama yapmaya başlar. Tarama işlemi uzun sürebilir ancak sonunda Key Found uyarısını görürsünüz ve tüm bu zahmete değdiğini farkedersiniz :)

aircrack-ng Key Found

Eveeeeeeeeeettttttt… 2 saat uğraştım ve bu işi sizlere detaylı bir şekilde anlattım. Ancak yinede takıldığınız yerler olabilir. Bunun için hiç çekinmeden yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Ayrıca burda verdiğim tüm bağlantılar için antivirüslerinizi kapatmanıza gerek yok hatta benim yanılma ihtimalime karşı 2 kere taratabilirsiniz :) Bir şeyler anlatabildiysem ne mutlu bana sorularınızı bekliyorum…

Dikkat yorum yazmadan önce bu sayfayı okuyunuzhttp://s.n-xy.com/cj

Aşağıdaki video tarafımca çekilmiş olup konunun tam detaylı anlatımını içerir 37 dakikalık bir videodur konu ile ilgili olarak işlemleri tamamlayamazsanız. Aşağıdaki video size fazlası ile yardımcı olacaktır.

Bu videoyu şu adresten indirebilirsiniz: http://netload.in/datei9SgjmKSyxl.htm
WPA Şifre Kırma
WPA 2 Şifre Kırma
Wireless Şifre Kırma
Wifi Şifre Kırma
CommView for WiFi ile Şifre Kırma
EWSA (Elcomsoft Wireless Security Auditor) ile şifre kırma
Aircrack-Ng ile şifre kırma

“WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım” için 2.018 yorum

 1. Hocam;

  1) CommView for Wifi 6.3 build 671 master ilaçlı sürümünü buldum. Sizin verdiğiniz sürümü indirdim fakat alfa awus 052nh cihazımı görmüyordu. Diz üstü bilgisayarın Intel wifi link 5100 AGN donanımını program başlığında belirtiyordu. 6.3 sürümünde de durum aynı, değişir umudu ile yükledim fakat sonuç aynı. Alfa cihazımı bu program ile nasıl kullanırım?

  2) İlk yapılacak ayarlarda Options kısmında ki General sekmesi ayarları sizinki ile aynı değil. Programı kurarken sürekli ileri mi basmak lazım? Voip ile kurdum. Standard mode ile mi kurmak lazım? Yeni sürüm sizin anlattığınız tarzda paket toplamıyor. Örneğin 1. kanalı seçtim. 300 bin civarı paket olunca ewsa ile baktım. İstediğim modem handshake bulunca aircrack kısmına geçtim. İşlemler doğru mu?

  3) Ewsa ile wordlist aratınca, 8 haneli şifrelerin hazırladığım birinci dosyasını (Yaklaşık 23.300.000 şifre içeriyor.) bir gün küsur süre gösteriyor. HD 7850 2 GB ekran kartımı yardımcı olarak göstermeme rağmen durum böyle. Aircrack ile bu süre 2 saat civarına düşüyor. Ewsa, şifre kırmada üstün değil her halde? Aircrack ile bu 2 saatlik süreyi daha da kısaltma durumu var mı? Airolib-ng ve aircrack ng birleşimi ile alakalı bir video var sanırım fakat daha izleyemedim. Onda süre daha kısalır mı, bilginiz var mı?

  Daha önceden, yaklaşık 5-6 sene önce kadar, backtrack 3-4 ile handshake yakalayıp 8 haneli şifrelerden bulmuşluğum var. Wps açığı çıkınca buna gerek kalmamıştı. Fakat wps açığı kapatılınca ve her modemde olsa da açılmayınca tekrar ön plana çıktı sanırım. Windows altında bu programlar ile uygulanması iyi oluyor. Awus 036H bozulunca chip uygun diye Awus 052NH aldım fakat
  Backtrack ve Khali wps taramalarında sorun verdi. Bende Dumpper 80.9 ile bir kaç başarlı sonuç aldım. Fakat istediğimi handshake ile yapmam gerekiyor. Teşekkürler.

 2. hocam commview for u kuramıyorum bi türlü team wiever ile bağlanamazmısınız yada biri comm viewfor driver kurulumunu resimli yada video olarak açıklayamazmısınız.

 3. İyi geceler dostum her şeyi uygun bir şekilde dediğin gibi yaptım hallettim mac adresini yazmadan başlatmadı hadi onuda hallettim.
  https://s10.postimg.io/dpfx0btvd/233.png
  1 saat oldu hala bekliyorum, tabi ne kadar sürüceğini tanrı bilir, sonuçta şifrenin kaç haneli olduğunu bilmeden giriyorsun bu işe.
  Herhalde sabaha kadar pc’yi açık bırakıcaz :)
  + Elinde sağlam bir wordlist varsa linkler misin beni ?

 4. her denileni yaptım ama alt tarafta packets 1200 yazıyor fakat packets bölümüne girince hiçbişey yok

 5. Kardes merhaba ben bayadir key bulmaya calisiyorum (1 ay ) fakat bulamadim .ayrica commview in 7 inci surumunde tek bi ssid secip ondan paket toplamayi bulamadim ona bir bakabilirsen sana ne kadar tesekkur etsem ne yapsam azdir.sadece kanallara gore (mesela 1. 8. 11. Veya birini ) paket topluyor ama bir sifre bulsa onun hangi modeme mac adresine ait olacagini nereden anlicam.programin 6. Versiyonu da ag kartimi desteklemiyor .lutfen allah kitap askina yardim et.telefonda paketim bitiyor param yok
  21 Temmuz
  Az once bi handshake buldum ama dedigim gibi hangi modemin oldugunu bilmiyorum 10 tane modem var denedim hepsini olmadi..sifre hangisine ait nasil anlicam bilmiyorum

 6. ya ben start scanning e basıyorum hiç bir wifi bulmuyor bence programı ilk açtığımdabana bişeyler sorduda bende kafama göre işaretleyip yaptım acaba ondanmı ben onları nasıl işaretlicem yaaa

 7. 64 de calıstırıorum bir muddet sonra
  failed. next try with 5000 ivs
  hatası alıyorum nerde yanlıs yapıyorum
  [00:01:14] Tested 20840449 keys (got 61 IVs) burdan sonra deneme yapmıyor

 8. Yeni versiyon ilaçlı CommView var elimde. Bu versiyonda scan yok direk olarak capture başlıyor ve bulduğu modem vs. sayısı çok az. Aynı wifi kartı ile farklı bir programda daha çok modem kullanıcı görebiliyorum. Program dilim iyidir ama bu çok karmaşık geldi. Farklı bir programda adamın kanalı 1 de iken. CommViewde 11 de göstermesi de ilginç geldi.hadi onu geçiyorum. Benim seçtiğim kişiyi nasıl capture edeceğiz bulamadım. Birde yeni versiyonu ile video çekersen sadece giriş aşamasını hem diğer arkadaşların wifi kartlarını görme ihtimali yükselir hemde. Yeni versiyonu öğrenmiş oluruz. Video bekliyoruz emeğine sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.