Wordlist Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Wordlistler genellikle bir txt belgesi içinde her bir kelimenin alt alta olduğu ve “Brute Force” programları tarafından txt içindeki her kelimenin tek tek şifre kısmında denenmesi için kullanılır. 

Yani wordlist mantığında genelde olabilecek şifre kombinasyonları alt alta yerleştirilir ve deneme yanılma ile şifre çözmeye çalışılır.

Wordlistler her ülke ve yöre için farklı oluşturulabilir mi? Derseniz evet oluşturulabilir. Mesela Türkiye’ye özel bir wordlist düşünecek olursak içinde:

ahmet1980
hakan1982
meltem1985

gibi kelimeler barındırılmalıdır. Bu şekilde olan wordlistler sizin diğer olasılıkları düşünmeden daha kolay şifre kırabilmenizi sağlamaktadır.

Ben sizin için bir tane Türkçe wordlist hazırladım.
Buyrun buradan indirebilirsiniz: http://s.n-xy.com/q

Birde Türkçe kelimeler dışında global geçerliliği olan ve sadece rakamlardan oluşan wordlistler mevcuttur. Bunları kendiniz basit bir programlada yapabilirsiniz.
Bunun için hazır bir programda şu adreste var: http://s.n-xy.com/r

Bu veya farklı programlarla wordlistlerinizi oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.
Wordlistler konusuda bu kadar.

“Wordlist Nedir? Nasıl Oluşturulur?” için 61 yorum

 1. Merhaba, hazırladığınız wordlist 52Mb ama içinde 5 Gb var bunu nasıl yaptınız

 2. sifre harflerden olusuyo launch a basınca sözlük kullanın gibi bi şeyler çıkıyo

 3. burada verdıgın sıteden ındıremıorum bana bır lınk atarmısın baska yerler cıkıor ındırmıor bana acıl yardım pls…

 4. wordlisti indirmede bir sorun yok ama bu kadar mb biraz daha kapsamlı beklerdim çaldın mı bro bi yerden

 5. MERHABA. videoyu resimleri yazilari takip etdim bi problem cikti su wordlisti inderemedim gitdi. :) inirdim ama senin videondaki gibi cikmadi. hem baska baska yazilar falan. yani hic orali bile olmadi. :) bana windows 7 64 bit lik bi isletim sistemine uygun bi link atarsan sevinirim. amao linktete cok ugrasmak zorunda kalmiyim :)

  1. Kardeş ben windows kullanmıyorum genel olarak linux ubuntu ve kali kullanıyorum ordan terminali açp root yapıp
   şu komutu yazabilirsin
   crunch (boşluk bırak sonra şifreleme kaç kelimeden olucak mesala 4 6 yapınca minimum 4 kelime maximum 6 kelime olacak) daha sonra hangi harflerden istiyorsan mesala 123abc kelimelerini yazınca o kelimelerdeki tüm istatistikler çıkacak en son olacakta -o /root/Desktop/worklist.text yapabilirsin kısacası kod bu şekilde
   crunch 1 5 abcdef1234 -o /root/Desktop/Worklist.text yazınca masa üstüne çıkarıyor

 6. world list programını indiremedik program lazım başka programlardada siyah pencere cıkıyor sizdeki world listi paylaaşırmısınız

 7. Aynen Serkan haklı. Sadece bu zamanlarda sadece rakam olması neredeyse imkansız. Benim wifi şifremde noktalama işaretleri hatta boşluk bile var. Bu wordlistlerle şifre bulunacağına inanmıyorum :/

 8. slm handshake elinizde zaten varken modem şifresi kırmışsınız. Fakat bizim elimizde öyle bir şifre yok .
  Oluşturduğumuz wordlist i nasıl kullanacağız.
  10 rakamlı.
  çünkü 250 bin paket topladıgım halde hanshake bulunamadı.
  ama 10 rakamlı olduğuna da eminim.

  1. videoyu dikkatli izlerseniz. elimde değildi modeme bağlanıp yakaladım. sizin hedef modeminize birinin bağlanması gerekiyor. isterseniz birde şu sayfada anlattığım metodu deneyiniz: http://s.n-xy.com/8r

 9. Wordlisti ben indiriyom fakat yükleyemiyorum nasıl olcak bu w8 kullanıyorum acaba sadece w7 çalışıyor yükleniyor yönetici olarak çalıştır modu yok zaten o yuzden yükleyemiyorum

   1. Yok msi formatını w8 tanılamak lazımmış temp klasöründen o gizliliği açtım sonrasında yükledim

 10. wordlist oluşturuyoruz ama harfe ve rakam kombinasyonundan oluşuyorsa, sadece rakamlarla oluşturduğumuz kombinasyonlar işe yaramayacak mı?

 11. Ben hanshake yakaladım fakat wordlist taramsı çok uzun sürüyor sizin verdiginiz genarator programıyla oluşturdum karakter ve numara oluşturmada hata veriyor bu wordlisti daha anlaşılır ve daha kolay nasıl hazırlayabilirm agın ismi “mecit” siz bu isimle kısa bişeyler oluşturabilirseniz sevinirim. e-postam : waslan01@hotmail.com yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

 12. usta peki bu şifre sadece rakamla degilse harf raham varsa ne yapmamız gerekiyo sonda 10.000.000 tıkladıgımız yerde 1-9 tıklıyoz onun yerine hangisini tıklamamız gerekiyo ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.