Wireless Şifresi Kıramayanlar ve Bu İşle Uğraşanlar İçin Gelsin

Hadi bi kahve daha alın gelinde sohbet edelim.

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba, sizlere uzun süredir. Kablosuz ağ şifresi kırma ile ilgili detaylı bilgiler anlatmaya çalışıyorum. İçinizden bir sürü arkadaşımız anlattığım konularda başarılı oldular ve şifre kırmayı başardılar. Ancak bir o kadar hatta daha fazla kişi bu işi başaramadı. Şifre kırmayı başaramayan arkadaşlar, bana kızdılar konular çöp dediler bazen küfür ve hakaretler ettiler.

Şimdi ben n-xy.com’da uzun süredir. Çeşitli konular anlatıp bilgiler veriyorum. Benim elbette hatalarım veya eksiklerim olabilir sonuçta bende insanım. Acaba siz kendi eksiklerinizi sorguluyormusunuz? Yani bana şu anlattığın yol şu yüzden işe yaramaz diyebiliyormusunuz? Yada hiç açıpta bir kablosuz ağ algoritmasını inceledinizmi? WPA veya WPA2 nedir bu konular hakkında araştırma yaptınızmı?

Arkadaşlar hiç kimse ve hiç bir yazılımcı size, alın bu program tüm şifreleri kırar diyemez. Şifre kırma ve hackerlık işi yazılım kullanmayı bilmekle olmuyor. İyi bir hacker olmanız için neyi hacklediğinizi bilmeniz araştırmanız gerekir.

– Commview for Wifi programını kullanırken neden paket topluyoruz?
* Biri gelip modeme bağlansın diye.

– Topladığımız pakette bize gelen handshake neden kriptolu olarak geliyor?
* WPA veya WPA2 algoritmaları ile şifrelendiği için.

– Neden wordlist oluşturuyoruz?
* Wordlistteki her bir anahtarı WPA veya WPA2 ye çevirip modeminki ile karşılaştırmak için.

– Bazı yazılımlar neden wireless adaptörlerimizi desteklemiyor?
* Çünkü her bilgisayarın donanımı farklıdır.

– Hiç düşündünüz mü? her işletim sistemi kurulduğunda bir browser ile geliyor biz neden gidip “Chrome veya Firefox” v.s. indiriyoruz?
* Çünkü her browser web sitelerini aynı şekilde yorumlayamıyor, hatta bir çok web sitesi tasarlandıktan sonra Internet Explorer’da farklı Google Chrome’da farklı Mozilla Firefox’da farklı gözükmesin diye ilaveten farklı kodlamalar yapılıyor.

Yani sevgili dostlarım bu program şurada açıldı, burada çalışmadı, bir yerde hata verdi demek yerine bunların neden başınıza geldiğini bir düşünün.

Bilgisayarlar biz olmadan hiç bir işe yaramazlar ve hiç bir şey yapamazlar.

Kıssadan hisse: Her şeyi bilgisayardan beklemeyin. Zaten onu siz yönetiyorsunuz.

Saygılarımla
Noxy

“Wireless Şifresi Kıramayanlar ve Bu İşle Uğraşanlar İçin Gelsin” için 13 yorum

  1. abi eline saglık kırmayı basardım ama bazılarıda yarıda kalıyor neden acaba cevap verirsen sevinirim tesekkürler

  2. Handshake yakalamak için commview ile uğraşmayın kali linux indirip kurun handshake 5 dakikadan kısa bir sürede handshake yakalarsınız fakat asıl olay handshake yakaladıktan sonra başlıyor onu kırması çok uzun süreler alabiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.