Windows İşletim Sistemleri ve Detaylı Açıklamalar

Bu Liste Türkiye’de İlk Defa N-XY Blog Okurları İçin Hazırlandı

Windows 7 Local Pack Nedir?

Yerel Paketler, belirli bir ülke/bölge için pazara göre özelleştirilmiş bir Windows 7 görsel teması sağlar. Yerel Paket bir son kullanıcının bilgisayarında etkinleştirildiğinde, Windows Internet Explorer Sık Kullanılanları ve RSS beslemeleri de güncelleştirilebilir. Okumaya devam et “Windows İşletim Sistemleri ve Detaylı Açıklamalar”

Veritabanı Nedir?

Veritabanı yani Database bir tür veri depolama yazılımı olarak adlandırılabilir.

Hayatımızdan örnekler verecek olursak. Bir şirketin, bir okulun, bir kütüphanedeki kitap isimlerinin veya bir web sitesinin verilerinin düzenli olarak kayıt altına alındığı yer olarakta adlandırabilir.

Diyelimki bir kütüphanedeki kitaplar hakkındaki bilgileri bir veritabanına depoluyorsak. Bu kitapların, Adını, Basım Tarihini, Yazarını, Yayın Evini, Sayfa Sayısını, Kütüphanedeki Yerini kayıt altına alabilir. Bu kitapları bize göstermesi için bir program yazdığımızda. Kitap ismine göre arama gerçekleştirebilir, çıkan sonuçları basım tarihine göre sıralayabilir ve kütüphanedeki tam yerini görebiliriz. Okumaya devam et “Veritabanı Nedir?”

Wordlist Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Wordlistler genellikle bir txt belgesi içinde her bir kelimenin alt alta olduğu ve “Brute Force” programları tarafından txt içindeki her kelimenin tek tek şifre kısmında denenmesi için kullanılır.  Okumaya devam et “Wordlist Nedir? Nasıl Oluşturulur?”

WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım

Bilgi! Bu konu hakkında S.S.S Kütüphanesi: http://s.n-xy.com/cj

Dikkat bu konu güncelliğini yitirmiştir bu yöntem ile şifre kırmak çok uzun sürmektedir. Yeni bir video paylaşana kadar http://s.n-xy.com/8r adresindeki konuyu dikkate alınız.

Bilgi! Aşağıdaki konu uzmanlık ve sabır gerektiriyor. Hızlı bir çözüm denemesi için güncel yazımı okuyabilirsiniz: Buyrun: http://s.n-xy.com/8r

Başlamadan önce bir dipnot daha: Bu yöntem ile kırmaya çalıştığınız modemin şifresi rakamlardan oluşuyorsa başarı oranınız %99’dur, diğer türlü şifrenin kırılması çok uzun zaman alabilir.

Wireless şifresi kırmak zorlukları olduğu kadar birazcıkta karmaşık bir iştir ama merak etmeyin bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda Windows’ta wireless şifre kırma konusunda uzman olacaksınız. İnternette bir çok yöntem mevcut olsada genelde BackTrack Linux üzerinde kırma yöntemini anlatırlar. Ancak şu anda ben sizin cep telefonunuzdaki kısıtlı internetinizi kullandığınızı varsayıyorum ve BackTrack gibi 3 GB boyutunda bir download yapamayacağınızı düşünmekteyim. Belkide bu sayfayı ziyaret etme sebebiniz internet faturanızı ödeyememiş durumda olmanızda olabilir :)

Okumaya devam et “WPA / WPA2 Şifre Kırma %99 Başarılı, Detaylı Resimli (Videolu) Anlatım”